Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Śmierć trawy
Autor Wiadomość
geek_on Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 103
Reputacja: 9
Śmierć trawy
Lata temu przeczytałem książkę pod tym właśnie tytułem. Opowiadała ona o globalnej zarazie traw.
Trawy to także zboża, ryż, w efekcie brak chleba, pieczywa.
Za tym idzie śmierć głodowa zwierząt żywiących się zbożem, zachwianie ekosystemów. Dla człowieka - przestawienie się na dietę złożoną z bulw, roślin strączkowych. Nie wiem, czy bydło mleczne może żywić się taką dietą, ale jeśli nie, to także problemem będzie mleko. Pozostanie trzoda chlewna i kury, które są w zasadzie wszystkożerne.

[Obrazek: sygnatura_dar-2019.png]
2019-07-14 10:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
maciek199815 Online
Czyta i pisze

Liczba postów: 195
Reputacja: 6
RE: Śmierć trawy
Na takie zagrożenia, my maluczcy możemy się przygotować robiąc jedynie zapasy jedzenia i maksymalnie urozmaicając dietę. Mniej zboża, traw to mniej paszy dla zwierząt a więc wzrost cen produktów odzwierzęcych. Więc część osób będzie musiała przejść na diety wegetariańskie lub wegańskie. Bo nie będą mieli pieniędzy na mięso. Może zaczną się wojny o jedzenie? Można gdybać.
2019-07-14 01:14 PM
bagieta20 Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 1
Reputacja: 0
Od tej całej chemii na pewno niedługo coś takiego się stanie. Obstawiam na początek masowe wymieranie pszczół. Ludzie będą chcieli to sztucznie naprawić, czym jeszcze bardziej pogorszą sytuację.

Najlepsze produkty, które pozwolą zwalczyć chrapanie
2019-07-15 11:27 AM
geek_on Offline
Użytkownik Premium
Premium

(2019-07-14 01:14 PM)maciek199815 napisał(a):  Mniej zboża, traw to mniej paszy dla zwierząt a więc wzrost cen produktów odzwierzęcych.
Nie jestem tego taki pewien. Jeśli obsadzić pola ziemniakami, fasolą, soją, bobem i innymi tego typu roślinami, to może okazać się, że paszy jest wystarczająco. Nie wiem, jak wygląda kwestia wydajności z hektara w porównaniu do zbóż, ale uprawa ziemniaka nie jest problemowa, a ziemniaki nie mają chyba specjalnych wymagań glebowych.

2019-07-18 07:36 PM
Tathagata Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 83
Reputacja: 12
Zboża i trawy są podstawą wyżywienia większości zwierząt hodowlanych, krowy czy konie nie wykarmisz ziemniakami i fasolą - świnie na pewno, ptactwo hodowlane?

2019-07-18 08:39 PM
MarcinLebioda Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 45
Reputacja: 3
(2019-07-18 08:39 PM)Tathagata napisał(a):  Zboża i trawy są podstawą wyżywienia większości zwierząt hodowlanych, krowy czy konie nie wykarmisz ziemniakami i fasolą
Nie wiem jak krowy ale konie można z powodzeniem karmić ziemniakami (niestety nie pamiętam jak się je przygotowuje ale mogę podać książkę w której o tym czytałem), jabłkami, marchwią a wysłodki buraczane są dostępne w normalnym obrocie jako element diety. Gorzej byłoby z paszą objętościową (siano) i. w mniejszym stopniu, ze słomą.
Inna sprawa, że w razie zmniejszenia pogłowia bydła, na większej ilości ziemi można uprawiać kukurydzę, soję i ziemniaki więc de facto żywności powinno być więcej.

To, że jesteś paranoikiem, wcale nie znaczy, że oni nie chcą cię dopaść
2019-08-04 06:46 PM
geek_on Offline
Użytkownik Premium
Premium

Czy możesz podać tytuł książki, o której wspomniałeś?

2019-08-12 06:39 PM
Pozyskiwacz Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 1,102
Reputacja: 138
Z tego co wiem to ziemniaki są dla koni bardzo tuczące. Karmi się nimi i owszem, ale konie które maja iść na rzeź i właścicielowi zależy na szybkich przyrostach wagi.
Nie sądzę żeby to była zdrowa dieta, ani żeby tak karmiony koń był wydajny w pracy.

Wojtek.Beskid Niski/rolnictwo-ogrodnictwo-konie/mechanika-ślusarstwo-kowalstwo/laminaty/stare narzędzia rolnicze/ciągniki rolnicze SAM/samochody terenowe/motocykle/ciężarówki.
2019-08-14 08:39 AM
MarcinLebioda Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 45
Reputacja: 3
(2019-08-14 08:39 AM)Pozyskiwacz napisał(a):  Z tego co wiem to ziemniaki są dla koni bardzo tuczące. Karmi się nimi i owszem, ale konie które maja iść na rzeź i właścicielowi zależy na szybkich przyrostach wagi.
Nie sądzę żeby to była zdrowa dieta, ani żeby tak karmiony koń był wydajny w pracy.
Jak było trzeba to karmili i mączką rybną i śrutą z końskiego mięsa (no dobra, to akurat było w trylogii więc trzebaby sprawdzić czy to nie fantazja Sienkiewicza)

Książka to "Hodowla koni" autorstwa Zwolińskiego
Napewno buraki i marchew można skarmiać w dużych ilościach jako dodatek do diety. W Zakładzie Eksportowym gdzie pracował mój dziadek wzbogacali tak jadłospis a tam musiały być konie igły bo szły na zachód za dewizy Wink

To, że jesteś paranoikiem, wcale nie znaczy, że oni nie chcą cię dopaść
2019-09-16 06:16 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów