Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
x lat z projektem-co się u Was zmieniło ?
Autor Wiadomość
Masełko Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 644
Reputacja: 17
Siedzę znudzony przeglądam starsze wątki na forum i uświadomiłem sobie, że zasiedziałem się tutaj już 7 lat. W związku z tym takie pytanie do Was czy dalej brniecie w bycie prepersem czy też wrzuciliście na luz i traktujecie to jako zabawę.
Jako, że zacząłem ten temat powiem o swoim życiu. Nie wiem bycie przygotowanym jest bardziej w głowie, czy też forum odcisnęło swoje piętno na mojej psychice. Jedno mogę powiedzieć, że jestem lepiej przygotowany staram przygotować swoją rodzinę. Oczywiście nie popadam w żadną psychozę Big Grin. Staram się żyć (chciałem napisać normalnie-ale by to zabrzmiało Smile )jak każdy pracuję, jednak idea bycia przygotowanym mi zawsze przyświeca. Cieszy mnie że moje najbliższe osoby podzielają moje poglądy chociaż częściowo, i udaje mi się wdrożyć część pomysłów i jednocześnie połączyć je z życiem codziennym. A jak wygląda to u Was ?

LB Mechanika samochodowa i maszyn|pospawam sprzęt do destylacji|elektryka
2019-09-29 01:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gajowy Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 1,007
Reputacja: 71
RE: x lat z projektem-co się u Was zmieniło ?
Jestem tu też 7 lat (?), co się zmieniło u mnie?

Przygotowanie na trudniejsze czasy oczywiście nie zaczęło się u mnie 7 lat temu, ale mam je "w genach". Widzę tu, że nie jestem sam w takim stanie umysłuWink

Poznałem na forum różnych ludzi, wielu dzięki zlotom osobiście, paru korespondencyjnie.
Nawet przeżyliśmy razem na zlocie w 2017 mały "kataklizm".
Było widać wtedy jakie kto ma podejście do tematu, a po samym zdarzeniu, jak się je ocenia...

Dzięki forum przekonałem się do broni czarnoprochowej, a dzięki Marianowi oswoiłem się razem z rodziną z bronią współczesną.
Dzięki spokojnemu usposobieniu Mariana, nawet moja małżonka wzięła broń do ręki i nauczyła się posługiwania, choć wcześniej miała awersje do broni.
Myślimy teraz o zapisaniu się jakiegoś klubu strzeleckiego...

Nie wiem czy sobie wielu "wojujących" miłośników broni zdaje sprawę, ale zamiast przekonać ludzi, że broń nie jest taka zła i niebezpieczna jak się wielu wydaje, robią coś dokładnie odwrotnego.
Zamiast przekonać kogokolwiek, swoja postawą i zachowaniem, zaostrzają postawy pełne obaw przed ludźmi zachowującymi się właśnie tak jak oni.
Nic bardziej nie odstrasza przecież, jak agresywny i niekulturalny człowiek z bronią....

Wymiana pomysłów i ciekawych rozwiązań oraz uwagi i opinie bardzo się przydają. Dlatego jestem tu 7 lat i staram się też pomagać serwisowi w istnieniu.

Forum nie służy do promowania swoich poglądów politycznych oraz religijnych!
[Obrazek: sygnatura_dar-2019.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2019-10-01 08:15 AM przez gajowy.)
2019-09-30 09:22 AM
geek_on Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 106
Reputacja: 9
Ja jestem tu krótko, i, jak tu pewnie większość, zawsze miałem prepperskie (i okoliczne) ciągoty. Z forum dowiedziałem się paru ciekawych rzeczy (potraktowanych na tyle poważnie, że postanowiłem dołączyć i, być może, wzbogacić projekt o moją skromną wiedzę), zacząłem spoglądać na kierunki, o których wcześniej nie zdawałem sobie sprawy, kupować książki, o których wcześniej nie zdawałem sobie sprawy, że istnieją, uczyć się umiejętności, co do których wcześniej twierdziłem: 'może kiedyś', mam mały magazynek żywności, regularnie uzupełniany i kontrolowany.
Czy zacząłem spoglądać na świat inaczej? Nie wiem... może nieco bardziej świadomie, a może nieco bardziej paranoicznie Wink

[Obrazek: sygnatura_dar-2019.png]
2019-09-30 04:23 PM
prep_temp Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 12
Reputacja: 0
U mnie to życie preppers weszło mocno, mam zapasy na kolejny rok, posiadam kilkadziesiąt sztuk broni białej, 3x czarnoprochowca, do kupuje ciągle sprzęt który może się przydać dla mnie i mojej rodziny,kupuje i czytam dużo książek w tej tematyce, za kilka dni się przeprowadzam do nowego mieszkania i w końcu będę miał garaż w którym planuje zająć się wykonywaniem noży. W planach jeszcze kusza i łuk bloczkowy, jak będę miał czas zacznę robić pozwolenie w Polsce.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
2019-09-30 05:41 PM
bura2 Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 609
Reputacja: 77
Nie liczę lat. Ale też będzie powyżej 5ciu.
Piszecie o broni itp. u mnie nastąpiło odejście od "Mad maxa" . Uświadomienie sobie, że problemy to nie będzie "samotny wędrowiec i jego pies poszukują jedzenia wśród zgliszczy" tylko " rodzina próbuje przeżyć godnie przy 40 procentowym bezrobociu, inflacji, epidemii grypy i zimie stulecia"
Że ważny jest porządek w zapasach: co mi po tym że kupię paczkę AA jak wrzucam je na dni jakiegoś pudła i jak trzeba to się zastanawiam czy w ogóle je mam.
Kupiłem rower, jeżdżę nim do pracy i przy okazji kupiłem do niego od razu zestaw części i narzędzi.
Rozwijam hobby typu ZTS/DIY dzięki nim mam w domu sporo drobnych narzędzi.
Może gotówkę w portfelu, może powerbanka gdzieś w plecaku/nerce, mam przy sobie zawsze kilka plastrów, multitoola.
Trzymam trochę jedzenia w lodówce i poza nią. Robię własne przetwory.

Po prostu nie jestem człowiekiem-owcą jak niektórzy znajomi.

A broń i tak by się pojawiła bo to moje hobby

Edycja: usunięcie złośliwości autokorekty

Dawniej jako "bura" na tym samym forum
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2019-10-01 02:58 PM przez bura2.)
2019-09-30 07:50 PM
Pozyskiwacz Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 1,103
Reputacja: 138
Faktycznie sporo czasu już upłynęło. Czytając Wasze posty , właśnie sobie uświadomiłem że tak naprawdę to moja filozofia przygotowań za bardzo się nie zmieniła - nadal kierunkiem jest możliwie samowystarczalne siedlisko. Różnica jest za to taka że uświadomiłem sobie jakie to trudne. Żyjąc cały czas na wsi myślałem że sprawa jest oczywista, ale czytając, dyskutując i zbierając informacje zdałem sobie sprawę że to będzie dużo trudniejsze niż by się wydawało.W ogóle temat rzeka.
Mimo wszystko rozwijam się dalej. Pojawiły się nowe uprawy , nie tylko krzewy i drzewa, również np. Topinambór. Hodowla koni rozwija się dalej. Przetestowałem kilka nowości, np.grządki wzniesione, uprawa ziemniaków w workach i w słomie - nie sprawdziły się. Przetestowałem różne ciekawe gatunki zwierząt pod kątem hodowli w trudnych czasach. Niektóre mogą się przydać inne nie do końca.
Cały czas uzupełniam wyposażenie i uczę się z niego korzystać. Kolejny w planach jest tzw. "bukownik" urządzenie do pozbawiania łuski ziaren owsa czy np. pszenicy płaskurki. I jakieś dobre żarna.
Zdobyłem dobry kaflowy piec kuchenny, praktycznie zainteresowałem się z czarnym prochem. Mam już w zasadzie wszystkie potrzebne maszyny konne, niektóre używane na co dzień, niektóre z braku czasu czekają na odresteurowanie. Za to cały czas bez powodzenia szukam jakiegoś kieratu.
Ale najważniejsze że powoli tworzy się grupa "bounglerów" w okolicy, świadomie przygotowujących swoje rodziny na trudne, bardzo trudne i wręcz apokaliptyczne czasy. Każdy z nas ma nieco inną wiedzę i umiejętności i myślę że nieźle się uzupełniamy.
Mam wrażenie że te kontakty to najważniejszy segment przygotowań który się realizuje. Zrealizowało się to dzięki Projektowi i to jest najważniejsze co zmieniło się u mnie dzięki Krzyśkowi i innym twórcom na naszym forum.

Wojtek.Beskid Niski/rolnictwo-ogrodnictwo-konie/mechanika-ślusarstwo-kowalstwo/laminaty/stare narzędzia rolnicze/ciągniki rolnicze SAM/samochody terenowe/motocykle/ciężarówki.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2019-10-01 04:10 AM przez Pozyskiwacz.)
2019-10-01 04:04 AM
Piotrm1975 Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 302
Reputacja: 6
Hmmm no w sumie też siedem lat. Ostatnie dwa lata rzadziej zaglądałem na forum a ostatni rok to już w ogóle. Osobiście chyba trochę zwolniłem w temacie, osiągnąłem pewien poziom przygotowania i zaczęły pochłaniać mnie inne tematy. Wszedłem mocno w tematykę bushcraftu i harcerstwa. To ostatnie zaowocowało ciekawym lokalnym odkryciem albowiem szkoła w której prowadzę zajęcia z dzieciakami, to szkoła z lat 60-tych. Co za tym idzie z czasów zimnej wojny czyli wyposażona w atomowy schron. Dzięki przyjaznym układom z panią dyrektor dostałem zgodę na penetrację całego podziemia szkoły. Jako ciekawostka, instalacja filtrowentylacyjna jest w 100% sprawna i w super stanie jak nowa. Trzeba by tylko nowe filtry założyć. I to wszystko 10 minut spacerkiem od domu

Piotr / Trójmiasto / CB / Trochę mechanik, trochę Preppers ale na pewno Boungler Smile
2019-10-07 07:56 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny