Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Szukam] Radio przenośne FM LW USB
Autor Wiadomość
kociou Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 5
Reputacja: 2
[Szukam] Radio przenośne FM LW USB
Cześć,

Mam zamówienie do Ery (GSM)

tl;dr
Kod:
Poszukiwane jest Kieszonkowe urządzenie:
1. Radio AM (LW = dla 225 KHz Polskie Radio 1)
2. dodatkowo FM,
3. Odtwarzacz MP3 USB/SD
4. Zasilane na paluszki AA
5*. Tuner analogowy

Szukam takiego gadżetu, który byłby źródłem informacji i rozrywki w sytuacjach kryzysu.

Kiedy zabraknie zasilania w warunkach pokoju (powodzie, huragany, COVIDy, lockdown, kiedy stacje radiowe będą nadal nadawać) chciałbym mieć możliwość słuchania radia ogólnopolskiego. Dlatego rozglądam się za kieszonkowym urządzeniem, które będzie pobierało mało mocy.
Sprawę skomplikuję sobie, bo chciałbym mieć w tym samym urządzeniu odtwarzacz MP3, na wypadek sytuacji, kiedy morale spadnie, żeby móc puścić ulubione piosenki.
Żeby nie było za łatwo, to chciałbym, żeby było to zasilane ze standardowych paluszków AA lub AAA.

Do tej pory (szukam od niedawna) udało mi się znaleźć kompromisowe rozwiązania łączące 2 lub 3 z pożądanych przeze mnie punktów.
są to:
Manta RDI108 Lake
[url]https:// link usunięty
albo
Manta RDI FM-2A
[url]https:// link usunięty

Największym wyzwaniem, jest szukanie urządzenia z zakresem LW
Dużym wyzwaniem jest szukanie zasilania na standardowe baterie, bo dużo jest urządzeń na akumulatorki dedykowane (w różnych standardach, zależy mi na szybkiej wymianie zasilania w razie potrzeby).
Fajnie, żeby tuner był analogowy.

Macie podobne urządzenia? Ewentualnie inne sugestie, że "coś bo z Waszego doświadczenia..."? Np. że w sytuacji kryzysu FM niepotrzebne, albo LW niepotrzebne bo nikt z tego nie korzysta (choć tu niezawodność i ogólnopolskość nadawania jest kusząca).

edit gajowy:
Miałem dylemat co zrobić z tym wpisem, bo nosi znamiona kryptoreklamy i łamie postanowienie regulaminu, mówiące o umieszczaniu linków przez nowych użytkowników.
W sumie należał się ban, ale dałem sobie czas i obserwowałem użytkownika.
Typowy spamer rejestruje konto, robi krótki wpis, nie zawsze pasujący do tematu i znika.
A kociou, jest długo zalogowany i przegląda forum.
Usuwam linki, daje ostrzeżenie i witam na forum.
Na wstępie wypada się przywitać i przedstawić...
gajowy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2020-09-08 03:37 PM przez gajowy.)
2020-09-03 11:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Buła Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 450
Reputacja: 41
RE: [Szukam] Radio przenośne FM LW USB
Popularnym wśród preperow i dobrym rozwiązaniem są radia tecsun. Mancie nie ma co ufać bo to badziew do kwadratu i zepsuje się jak akurat będzie potrzebne.
Łączenie z mp3 nie ma sensu - wgraj co trzeba na komórkę, ta zapewni Ci dużo większą funkcjonalność a i tak nosisz ją na co dzień.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2020-09-04 12:21 AM przez Buła.)
2020-09-04 12:19 AM
Masełko Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 781
Reputacja: 17
RE: [Szukam] Radio przenośne FM LW USB
Dokładnie jak Buła pisze tecsun i degen to bardzo chwalone chińczyk. Na Ali masz duży wybór szukaj wersji na paluszki AA i będzie Pan zadowolony Smile. Aha i nie zapomnij pochwalić się zakupem Wink

LB Mechanika samochodowa i maszyn|pospawam sprzęt do destylacji|elektryka
2020-09-04 09:34 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz