Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SARS-Cov-2 - KONTROWERSJE
Autor Wiadomość
gajowy Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 1,182
Reputacja: 80
RE: SARS-Cov-2 - KONTROWERSJE
(2020-11-19 10:37 AM)undertow napisał(a):  Jak to w końcu jest bo nie łapię. Jest wielki świrus ale co chwila ktoś z Was piszę o jakichś poważnych nieścisłościach, dziwnych sytuacjach, o rozwiązaniach które 'mają sens' ale Wy byście ich unikali za wszelką cenę...Zaczynam się gubić.

Jest pełno różnych wirusów, a od jakiegoś czasu jakiś nowy wirus rozwala systemy służby zdrowia na całym świecie i nie ma żadnych rozsądnych przesłanek, że tak nie jest.
A świat jest skomplikowany i mocno niedoskonały, tak jak żyjący na nim ludzie.
Dlatego różne nieścisłości jakie każdy z nas dostrzega to potwierdzają, a niekoniecznie wskazuje na istnienie jakiś spisków i każą wszystko kwestionować.

Są dwie rzeczy w przekazach, fakty i komentarze do nich. Te drugie są różne bo każdy ma inny punkt widzenia czy wręcz interes i nie każdy potrafi (czy chce) być ponad nie.
Problem jak ktoś zmienia fakty, wtedy możemy mu zarzucić brak wiarygodności.
Kwestionowaliście czy na Narodowym są jacyś pacjenci, reportaż onet'u mi wydaje się akurat wiarygodny, przynajmniej obrazy jakie tam pokazali.
To da się zweryfikować, np.Masełko ma tam ciotke.
Personel medyczny w miarę się zna, na pewno wcześniej czy póżniej ktoś przekaże jakieś relacje.
Czemu mieli by kłamać?

A że statystyki zakłamują obraz to nic nowego, jedni są niekompetentni, innym nie zależy, a inni nie chcą wywoływać paniki, a politycy chcą ukryść swoje błędy.
Ja akurat chciałbym wiedzieć co mnie może spotkać jak np. będe musiał wzywać pogotowie? Dlatego dziele się swoimi uwagami i czytam uwagi innych.

Widzisz tu Ci przeszkadza, że puściłem Ci "pstryczka", a jak wyśmiałeś mnie na shoucie, to Ci nie przeszkadzało?
Za to miałeś problem, że ktoś zwrócił Ci uwagęWink

Jak to powiadają "nie czyń komuś, co tobie nie miłe"!

Masz prawo do swojego zdania, nikt Ci nie broni go tu pokazywać, a wręcz staram się Wam pomóc to robić!
Ale nie pozwolę, abyście zdominowali wszystkie dyskusje na forum, bo inni też mają prawo, np. założyć swoj temat, żeby toczyć tam dyskusje o tym co ich intersuje, a nie żeby ktoś zmieniał go im na na siłę.

@kurp78 nie zauważyłeś, że większość ludzi na tym forum spodziewa się jakiegoś załamania systemu finansowego?
Większość widzi różne manipulacje "przy pieniądzu" i grupy interesów co chcą na tym skorzystać. Jak byś spokojniej i czytelniej pokazywał swoje spostrzeżenia, to na pewno wielu byś zainteresował. Sposób i forma przekazu też są ważne.

Jestem w podróży i muszę pisać na telefonie, a tego nie lubię, dlatego odezwę się po weekendzie. Pozdrawiam

Forum nie służy do promowania swoich poglądów politycznych oraz religijnych!
[Obrazek: sygnatura_dar-2020.png]
2020-11-19 10:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
undertow Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 17
Reputacja: 1
Według mnie jest bardzo dużo przesłanek, że inny czynnik rozwala służby zdrowia. Jest to między innymi ich opłakany, od wielu lat, stan i obecny cyrk wokół nich. Nieporównywalnie bardziej boje się teraz wylądować w szpitalu z czymś poważnym niż zachorowania(lub co gorsza samego podejrzenia) na modną chorobę. No ale już mniejsza o to, to tylko mój punkt widzenia.

"Pstryczek" był okej, nie mam z tym problemu, 1:1 Wink natomiast sytuacji na shoucie nie nazwałbym 'zwracaniem mi uwagi', ale znowu - to tylko moje zdanie. Niech będzie, że Twój kolega 'zwrócił mi uwagę', nieważne.

Ależ ja się zgadzam ze wszystkim co było w artykule o narodowym, nie widzę tam nic nadzwyczajnego. Nie przypominam sobie także żebym kwestionował cokolwiek na jego temat. Inna sprawa, że według mnie to głupi, nieprzemyślany i niepotrzebny wydatek 'na pokaz', który nic nie zmieni poza zasianiem jeszcze większego strachu i pogorszeniu sytuacji w innych szpitalach poprzez oddelegowanie pracowników. To brak pracowników jest największym problemem.

Tak samo nie czepiam się komentarzy ludzi którzy rzekomo mają kogoś znajomego na narodowym czy w szpitalach. Być może to prawda, a być może nie - nie ma znaczenia dla mnie. Czemu? Bo to jest tylko skutek, a mnie interesuje przyczyna. Według oficjalnej narracji jest to bezpośrednio nowa choroba, z czym osobiście się nie zgadzam.

Dodatkowo także interesuję mnie niezliczona ilość pacjentów chorych na mniej modne choroby jednak za to bardziej śmiertelne, które są nieleczone bo nie są modne.

Tak czy inaczej - zdrówka i miłego weekendu Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2020-11-20 08:45 AM przez undertow.)
2020-11-20 08:40 AM
radzyniak Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 104
Reputacja: 2
Z kontrowersji to wymieniłbym pół godzinne oczekiwanie na karetkę w 20 tys mieście powiatowym. Wyobraźcie sobie co by było gdyby np doszło do poważnego zranienia.
2020-11-20 09:52 AM
gajowy Offline
Super Moderator
Super Moderators

(2020-11-20 09:52 AM)radzyniak napisał(a):  Z kontrowersji to wymieniłbym pół godzinne oczekiwanie na karetkę w 20 tys mieście powiatowym. Wyobraźcie sobie co by było gdyby np doszło do poważnego zranienia.

Niestety rozeszło się już na cały kraj, na mniejsze ośrodki również.
Strach zachorować, a co gdyby doszło do jakieś katastrofy, gdzie położono by w razie konieczności np. 100 osób?

Powraca temat Szpitala na Stadionie Narodowym, dziennikarz Reczypospolitej Paweł Reszka, opisał jak wygląda to od środka, ponoć w całym szpitalu znajduje się "aż" 25 pacjentów w lekkim stanie, na dostępnym 300 łóżek, gdy "prawdziwe szpitale" pękają w szwach, brak im personelu i sprzętu ...
https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2...snien.html

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2020-11-21 09:35 PM przez gajowy.)
2020-11-21 09:01 PM
radzyniak Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 104
Reputacja: 2
Cytat:Powraca temat Szpitala na Stadionie Narodowym, dziennikarz Reczypospolitej Paweł Reszka, opisał jak wygląda to od środka, ponoć w całym szpitalu znajduje się "aż" 25 pacjentów w lekkim stanie, na dostępnym 300 łóżek, gdy "prawdziwe szpitale" pękają w szwach, brak im personelu i sprzętu ...
https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2...snien.html
No jak się oddaje pacjentów w ciężkim stanie do najbliższych szpitali ... np do Kozienic.
//edit gajowy
Poprawiłem tag
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2020-11-22 11:04 AM przez gajowy.)
2020-11-21 09:43 PM
gajowy Offline
Super Moderator
Super Moderators

Czemu ludzie nie wierzą w istnienie wirusa SARS-CoV-2 ?

2020-11-25 09:45 PM
undertow Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 17
Reputacja: 1
Jest tu ktoś kto nie wierzy w istnienie wirusów?

Ale swoją drogą to powyższe wideo jest jednym z tych które w 100% zasługują na sławny kometarz: XD
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2020-11-26 08:33 AM przez undertow.)
2020-11-26 07:49 AM
emir Offline
stary

Liczba postów: 1,822
Reputacja: 101
Treść zbliżona do alienatora Wink

1. Bardzo ciekawa animacja porównawcza dotycząca Covid na świecie z wyjaśnieniami autora - w audio.
https://www.youtube.com/watch?v=eeiguFaRil0
Warto zwrócić uwagę na różnicę między Chinami i właściwie resztą świata.

2. Nadal mnie zdumiewa, że właściwie do dziś nie widziałem zdjęć ludzi, którzy tracą przytomność i padają na ulicach - poza początkowym stadium z Wuhan. Ani z Europy, ani z Ameryk, Afryki czy innych krajów Azji gdzie ludności jest naprawdę sporo, a rożne głupie filmiki wypływają co raz.

3. Dość ciekawe spostrzeżenie (nie-profesjonalistów)
"nie ma naukowych dowodów na to, że SARS-CoV-2 ma naturalne pochodzenie. W przypadku SARS-Cov-1 i MERS-CoV dowody na to pojawiły się już po kilku m-cach."
i
"W przypadku MERS znaleziono zwierzęta z praktycznie identycznym wirusem, w przypadku SARS-COV-2 najbliższe co mamy to 88% zgodny genom."

4. Interesujące, że laboratorium z Wuhan podobno nie patentowało rozwiązań związanych z bezpieczeństwem aż do listopada 2019, mimo ich praktycznego wykorzystywania https://graph.org/Lab-Accident-Patent-02-02

Boomer
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2021-02-19 09:35 AM przez emir.)
2021-02-19 09:33 AM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz