Wątek zamknięty 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pożegnanie z Projektem
Autor Wiadomość
Buła Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 450
Reputacja: 41
RE: Pożegnanie z Projektem
Czyli jak rozumiem forum chcesz dorzucić w cenie do domeny za 2.5k, dobrze zrozumiałem? Czy też forum bez domeny za jakies bardziej ludzkie pieniądze?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2021-06-06 06:07 PM przez Buła.)
2021-06-06 06:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika
gajowy Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 1,182
Reputacja: 80
Bądźmy szczerzy, jak domena miała by dużą wartość to by był zdecydowany kupiec, ile było już licytacji i od jak dawna o tym słyszymy?
Ile można trwać w takiej niepewności i ilu ludzi przez to zrezygnowało z aktywności na forum?

Wartość dla większości ma treść forum i możliwość wymiany wiedzy oraz doświadczeń, na które wszyscy pracowaliśmy.
Krzysiek administrując samodzielnie wykładał pieniądze i pracował, rozumiem że spodziewa się teraz zwrotu choć części nakładów, ale sprzedawanie na licytacji forum jako "złącznika" do domeny uważam za nie fair.

Ideałem było by to co teraz podnosi Killrathi, a co ja postulowałem wiele lat temu, czyli założyć stowarzyszenie i jego wybieralne władze by zarządzały forum.
Trochę teraz na to późno, a próby sprzedaży mocno popsuły atmosferę.

Podsumowując, forum z domeną są prywatną własnością i mają być zlicytowane....
A forumowicze są rozgoryczeni i zniechęceni...

Forum nie służy do promowania swoich poglądów politycznych oraz religijnych!
[Obrazek: sygnatura_dar-2020.png]
2021-06-07 12:32 PM
Pozyskiwacz Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 1,126
Reputacja: 146
Na to żeby prowadzić forum nie mam ani wiedzy i umiejętności, ani czasu.(Zwłaszcza teraz, rozwijam produkcję mleka, sera i masła, a w planach na przyszły rok również duże tunele foliowe i warzywa. Oprócz koni rzecz jasna), ale mogę się zdeklarować do jakichś regularnych wpłat, pod warunkiem że będą określone i obowiązujące wszystkich uczestników.
Ew. jakaś forma fundacji, spółdzielni , PGR-u czy kołchozu :-)))

Wojtek.Beskid Niski/rolnictwo-ogrodnictwo-konie/mechanika-ślusarstwo-kowalstwo/laminaty/stare narzędzia rolnicze/ciągniki rolnicze SAM/samochody terenowe/motocykle/ciężarówki.
2021-06-07 01:30 PM
fog Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 61
Reputacja: 3
Próbuję zasysać forum do postaci ofline... Duże jest... :/ Szkoda forum i ludzi... ;[

Bogdan - woj. pomorskie | Trójmiasto | SQ2FOG
...quis custodiet ipsos custodes...
2021-06-07 03:46 PM
Masełko Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 781
Reputacja: 17
Coś tam bym i ja bym dorzucił zżyłem się z tym forum, jak z żadnym innym

LB Mechanika samochodowa i maszyn|pospawam sprzęt do destylacji|elektryka
2021-06-07 05:09 PM
Buła Offline
Dużo pisze

@Killrathi to nic nie wnosi. Nie wiem po co te ataki.
@Boungler jak byś mógł na PM odpowiedzieć...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2021-06-07 06:42 PM przez Buła.)
2021-06-07 06:40 PM
Buła Offline
Dużo pisze

No na chłodno to raczej nie a sądząc po ostatnim poście. Niepotrzebnie się nakręcasz.
2021-06-07 07:05 PM
gajowy Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 1,182
Reputacja: 80
Ogarnięcie forum to nie jest zadanie dla jednego człowieka, każdy by się spalił.
Nie ma co teraz sensu się kłucić, trzeba się zastanowić co robimy dalej?
Jest miesiąc, lepiej go wykorzystać produktywnie.
Jak się dogadamy z Krzyśkiem to forum ma szanse przetrwać.

Forum nie służy do promowania swoich poglądów politycznych oraz religijnych!
[Obrazek: sygnatura_dar-2020.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2021-06-07 07:48 PM przez gajowy.)
2021-06-07 07:26 PM
peryskop Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 96
Reputacja: 5
Technicznie? Jeden człowiek spokojnie ogarnie.
Merytorycznie? Nie ma takiej szansy (sądzę, że 3-4 osoby to min, żeby forum funkcjonowało)
2021-06-07 07:51 PM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 3,074
Reputacja: 244
(2021-06-07 06:40 PM)Buła napisał(a):  @Boungler jak byś mógł na PM odpowiedzieć...

Buła, poniższy wpis jest również odpowiedzią na Twój PW, postanowiłem, że zamieszczę go tutaj.

Założyłem ten projekt i wpompowałem w niego masę pracy, nagrałem sporo filmów, recenzji, testów. Przez pewien czas działał tutaj nawet portal na głównej stronie z redakcją i tworzyliśmy aktywne grupy wsparcia regionalnego. Zanim pojawiłeś się na tym forum mieliśmy różne problemy, którym musiałem stawić czoła. To już 10 lat. Przez forum przetoczyło się dużo batalii i masa użytkowników. Nikt tego nie pamięta. W tym momencie ważne jest tylko to, że chcę sprzedać forum. Cała ocena mojego miejsca tutaj sprowadza się tylko do tej jednej czynności. Tak na prawdę nie ma to większego znaczenia dlaczego i z jakich powodów?

Co niestety bardziej przykre - widzę również, że zaczyna się nagonka na mnie, której do końca nie rozumiem i zastanawiam się czy dobrze postąpiłbym przekazując forum w kolejne ręce. Bo w obecnej sytuacji dlaczego miałbym to zrobić? Może po prostu ogłoszę zakończenie działalności i zaczekamy aż ten projekt naturalnie wygaśnie. Kto wie czy tak nie będzie najlepiej. Może i udało się stworzyć dużą skarbnicę wiedzy, ale projekt miał skupiać wokół siebie ludzi. Na niniejszym obrazku widać, że tak się nie dzieje. Jest zupełnie przeciwnie.

Jeżeli mój komunikat (pierwszy wpis) związany z przekazaniem forum zamieszczony pół roku temu nie był wystarczająco czytelny, a ludzie nie potrafili nawet kliknąć w link ogłoszenia, który tam zamieściłem - aby przejść do szczegółowych informacji na temat sprzedaży forum - to o czym to świadczy?

Albo ja nie piszę wystarczająco jasno, albo osoby zainteresowane przejęciem forum nie potrafią się w porę zorganizować. Skoro tak, to znaczy, że Projekt się nie powiódł.

Ludzie nie potrafią się porozumieć w podstawowych kwestiach.

W sumie to zakładając ten wątek pożegnalny, myślałem że fajnie będzie rozstać się w zgodzie, a klucze przekazać komuś kogo będzie stać na utrzymanie tego miejsca. Tak się jednak nie dzieje. Im bliżej lipca tym więcej hejtu się na mnie wylewa. Trochę to przykre, cóż... w życiu spotykały mnie bardziej nieznośne sytuacje. Każdy ma prawo widzieć to na swój sposób. Być może to ja się mylę być może myli się ktoś inny.

Po dzisiejszej "wymianie zdań" z Killrathim (konto i posty już zostały usunięte na jego życzenie) widzę, że patrzycie na to forum i na moją osobę z zupełnie innej perspektywy. Obojętnie co zrobię - będzie postrzegane negatywnie. Zawsze znajdą się rady co można było zrobić lepiej ale nie w tym momencie kiedy trzeba.

Napisałem do Ciebie zupełnie innego maila, ale w międzyczasie jeszcze raz przeczytałem cały wątek pożegnalny i chyba jednak zrezygnuję z przekazania tego miejsca w kolejne ręce. Niech to będzie taki mój ostatni dowód na to, że nie chodzi tutaj o pieniądze. Przede wszystkim nie o nie.
A jeżeli mój wpis nie jest do zaakceptowania - to tym bardziej niczego więcej dla Projektu Boungler zrobić nie mogę.

B.

Wątek zamykam.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2021-06-07 08:49 PM przez Boungler.)
2021-06-07 08:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Wątek zamknięty 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów