Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wzrost napięcia w konflikcie Rosja-Ukraina, Wiosna 2021
Autor Wiadomość
BiKey Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 31
Reputacja: 1
RE: Wzrost napięcia w konflikcie Rosja-Ukraina, Wiosna 2021
Wojny nie będzie (prawdopodobnie)
To testowanie determinacji i przygotowania drugiej strony. Odwieczna zabawa w "ile nam pozwolą"

Nie wolno pozwalać ani ustępować
Do zwycięstwa ludzi złych wystarczy bezczynność ludzi dobrych
2021-04-27 06:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WarBlok Offline
TabaccaTeam:)

Liczba postów: 1,578
Reputacja: 124
Wojna już trwa. Na innym poziomie ale trwa.

Zapewne "Iwan" (ze swoim arsenałem nuklearnym jak i wojskowym) będzie się bał pięści (ciekawe czyjej?). Chłopaków w rurkach płaczących że im wi-fi nie działa. Nie widzę interesu Polski co byśmy mieli z tego mieć?

Dwóch głównych graczy:
USA pierwsze mają swoje problemy na miejscu które nie ugaszone rozrastają się coraz bardziej a dwa już w kilka projektów "wojennych" są zaangażowane.
Chiny podbiją Rosję ale im się nie spieszy, mają czas i plany na dziesięciolecia. Długo by pisać.

Również jestem zdania że angażowanie się w sprawy innych krajów jest bezsensowe (zakulisowo właśnie układa się scenariusz i nie mamy na to żadnego wpływu, choćbyśmy wywijali szabelką z całej siły. Jeśli ktoś myśli inaczej jest to myślenie życzeniowe.
Jako Polska nie mamy sił i środków żeby walczyć z Rosją a robienie sobie z sąsiada wroga jest po prostu głupie.

Najwidoczniej jesteśmy super rozgrywani naród podzielony i lubiący żeby "ktoś" za nich myślał żeby "ktoś" za nich robił.

Każdy obywatel spełniające normy może zostać powołany (nawet kategoria D w razie W nie zwalnia z obowiązku wobec Ojczyzny). W zeszłym roku już były powołania. Czekam na tegoroczne ćwiczenia rezerwistów.

Tegoroczny spis powszechny też jest dość ciekawy (ostatni był 10 lat temu jednakże czy biorąc pod uwagę pandemię i kryzys ekonomiczny, który wisi nam nad głowami musiał zostać przeprowadzony? pomijam rodzaj pytań w tej dobrowolnej ankiecie za której nie wypełnienie grozi grzywna. Pytanie retoryczne).

3 Wojna Światowa. 27.04.2021. Rosja testuje

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ! mo-lone lah-veh! μολὼν λαβέ!
DeGie
Dei solum ad genua procumbam

amor patriae nostra lex
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2021-04-27 07:56 PM przez WarBlok.)
2021-04-27 07:54 PM
BiKey Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 31
Reputacja: 1
Sąsiadem nie jest Rosja ale Ukraina.
Długość granicy, wielkość wymiany zasobów, wzajemna współpraca...
Każdy obszar przemawia za Ukrainą
2021-04-27 09:03 PM
Buła Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 450
Reputacja: 41
@Warblok Kategoria jako taka nie chroni przed niczym. A kiepska nawet może przeszkadzać. Ale zabezpieczenie się przed poborem nawet majac kat. A to już wyższa szkoła jazdy Smile Ale to nie o tym temat.
Co do spisu to trzeba wypełnić go z głową. Nigdy nie wiadomo kto i kiedy zrobi użytek z zawartej tam informacji. Tu znów sztuką jest nie kłamać ale tak odpowiadać by nie ujawnić istotnych z uwagi na własne bezpieczeństwo informacji.
Zgadzam się z przedmówcą to z Rosją powinniśmy żyć w wielkiej przyjaźni bo liczniejszy, silnieszy i wrogo nastawiony sąsiad to docelowo katastrofa.
Historia już pokazała jak reaguje zachód zachód razie czego a my jako naród nic się nie nauczyliśmy. No nic, na szczęście jestem jeszcze z rocznika gdzie w podstawówce był język wielkiego brata więc jakoś się dogadam. Bo jak opadnie cale ewentualne zamieszanie to będzie w tym równaniu jeden przegrany - my.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2021-04-27 10:35 PM przez Buła.)
2021-04-27 10:35 PM
WarBlok Offline
TabaccaTeam:)

Liczba postów: 1,578
Reputacja: 124
BiKey :
Gaz bierzemy z Ukrainy?
Tak tylko przypominam sąsiadujemy z obwodem kaliningradzkim.
Proszę sobie przeczytać ile jest tam Rosjan jakimi środkami dysponują. Do tego najlepiej "uszczelniona" granica ze wszystkich państw z którymi sąsiadujemy.

Jakoś nie widzę tej współpracy ze strony ukraińskiej ( co najmniej w kilku aspektach).
A jeśli ma to wyglądać tak że "mamy" wspólnego wroga... to nie uważam że rząd ukraiński jest Polski przyjacielem (polecam zapoznanie się z polityką ukraińską ).

Poznałem kilku "mieszkańców" Ukrainy, którzy nie uważają się za Ukraińców historie w stylu "ojciec był oficerem Armii Czerwonej, dostał przydział do jednostki więc pojechał służyć jaki miał wybór? mamy obywatelstwo ukraińskie a w domu mówi się po rosyjsku ."

Spotkałem chłopaka który był rok w Donbasie i pół roku w Ługańsku. Pytam jak to u Was służba rok to dlaczego byłeś półtora? Wiesz nie miałem kasy to mi przedłużyli naobiecywali nam że rok i powrót . Wróciłem po półtora roku kolega który wrócił po roku "rodzice mu pomogli". Znów go wzięli bo braki. Spakowałem się w plecak i wolę tu pracować niż tam wrócić.
Z racji pracy spotykam Ukraińców i poziom łapówkarstwa jest zatrważający i wierzyć się nie chce że może tak być.

Moi znajomi: "nie zamierzam ginąć za Donbas" (nomen omen rosyjskojęzyczny).
Sam nie widzę sensu ingerencji w politykę tych dużych państw.
Natomiast żali i wielka szkoda zwykłych ludzi, którzy tam zostali.

"Każdy obszar przemawia...." żeby się nie wtrącać

Wiadomo: "wolniej jedziesz, dalej dojedziesz".

Ewakuacja z Polski w razie ataku Rosjan. Linie rzek

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ! mo-lone lah-veh! μολὼν λαβέ!
DeGie
Dei solum ad genua procumbam

amor patriae nostra lex
2021-04-29 07:52 PM
loosac Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 52
Reputacja: 4
Ukraina nie jest nam potrzebna by sie z nia przyjaznic, ale zeby NIE rozszerzac granicy z potencjalnym agresorem.
Czysto i po chamsku, wg mojej oceny mamy z Ukraina 2 interesy: tanich pracownikow (ew ladne importowane żony) i strefe zgniotu pomiedzy nami a Rosja.

Kolejnym problemem jest Bialorus, bo w sytuacji parcia na zachod przez Rosje ta moze przez Białoruś skutecznie przesiąknąć do naszych granic jak woda przez gąbkę. Tak czysto praktycznie -pod kątem militarnym granica z Bialorusia to granica z Rosją. A niemilitatarnie zapewne też jest to kwestią czasu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2021-05-01 08:49 PM przez loosac.)
2021-05-01 08:48 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz