Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podstawowe założenia dla PE
Autor Wiadomość
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 3,032
Reputacja: 241
Podstawowe założenia dla PE
Projekt Plecaka Ewakuacji (PE) istnieje już od pewnego czasu i właśnie z jego upływem dostrzegam szeroką rozbieżność w jego zawartości wśród różnych użytkowników. Ponieważ dokonuję rewizji wszystkich założeń i tutaj myślę że zwyczajnie zabrakło tego wstępniaka już kiedyś na początku, który określałby faktyczne zastosowanie PE i otworzyłby dyskusję na tematy sytuacyjne.

Czym dokładnie jest Plecak Ewakuacji?
Generalnie to ma być plecak, który będzie ratował nam życie i zapewniał przetrwanie na 3 dni poza domem, np. na skutek jego całkowitego zniszczenia lub konieczności ewakuacji całej okolicy. Ponadto jego dodatkową funkcją ma być wyposażenie sprzętowe pozwalające na wydłużenie tego okresu.

To jednak nie wszystko, miałem okazję testować swój plecak i skrupulatnie wykonałem notatki. Gdy przechodzę do części praktycznej dostaję zawrotu głowy od ilości poprawek, które muszę nanieść ale od początku...

Co rozumiem przez pojęcie zagrożenie, w którym użyję PE?
Od tego powinienem zacząć.
Zagrożenie to sytuacja alarmowa, w której najważniejszą czynnością obowiązującą mnie i osoby mi najbliższe jest natychmiastowa ewakuacja z miejsca zamieszkania. Ale przecież są różne sytuacje alarmowe: takie w których mamy czas aby się zastanowić co robić i takie w których tego czasu zupełnie nie ma. Dodatkowo trzeba uwzględnić parametr określający charakterystykę zagrożenia i konsekwencje.

Jakie to będą sytuacje?
Wymienię najbardziej znane i typowe, jeżeli ktoś ma więcej pomysłów - proszę napisać, uzupełnię. Sytuacje specjalnie oznaczam kodami, ponieważ w dalszej części materiału będę się do nich odnosił:
  • Kod-A - Sytuacje normatywne
    To takie sytuacje, w których istnieje pewne bezpieczne zaplecze czasu, pozwalające na określenie lub doprecyzowanie konfiguracji plecaka. Np. mamy czas na przeanalizowanie problemu i możemy określić prawdopodobny czas jego występowania.
    • Uszkodzenie budynku
    • Ogłoszenie powszechnej ewakuacji (epidemia, skażenie terenu, awaria elektrowni atomowej)
    • Zamieszki
    • Wojna
    • Inne przewidziane i nagłośnione zagrożenie
  • Kod-B - Sytuacje extremalne
    Powiązane są z wydarzeniami, w których każda minuta opóźniająca ewakuację określa prawdopodobieństwo przeżycia. Tutaj trzymamy się głównie przećwiczonych już wcześniej procedur, gdzie głównym zadaniem do zrealizowania jest natychmiastowe opuszczenie miejsca zamieszkania.
    • Pożar
    • Powódź
    • Działalność terrorystyczna
    • Trzęsienie ziemi
    • Lawina
    • Podłożenie ładunków wybuchowych
  • Kod-C - Sytuacje a'la post-apo
    Przejawiają się brakiem konieczności nagłej ewakuacji. Generalnie można je opisać jako odkładane w czasie. Podjęcie ostatecznej decyzji o migracji do innego miejsca z uwzględnieniem ryzyka fiaska ekspedycji.
    • Upadek gospodarki kraju
    • Biodegradacja środowiska
    • Głód
    • Zmiana klimatu na Ziemi

Do tych trzech grup można stosować znacznik:
(+) - określa on dostępność pomocy sąsiedzkiej lub publicznej w tym możliwość systematycznego uzupełniania żywności, ubrań, pomoc medyczną, opiekę, inne dostawy.
(-) - ograniczony lub całkowity brak wsparcia, np. spowodowany zbyt szerokim wyniszczeniem lub skażeniem. Trudności w pozyskiwaniu żywności, pomocy medycznej lub ratowniczej.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2012-10-25 10:24 PM przez Boungler.)
2011-10-29 11:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny