Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bear Grylls-Szkoła Przetrwania. Kultowy Poradnik Survivalowy
Autor Wiadomość
Unit Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 25
Reputacja: 2
Bear Grylls-Szkoła Przetrwania. Kultowy Poradnik Survivalowy
[Obrazek: szkola_przetrwania12.jpg]
Kulturowy poradnik

Przeżyjesz w najdzikszych warunkach, bo dowiesz się, jak:
* używać narzędzi, które ratują życie
* rozbić obóz w terenie
* rozpalić i podtrzymać ogień
* przygotować, ugotować i przechować jedzenie
* rozpoznać, wytropić i śledzić dziką zwierzynę
* opatrzyć rany jak ratownik medyczny

Źródło: onet.pl

Widziałem to dziś w księgarni.
Czy ktoś już czytał tą książkę? Warto kupić?
W zasadzie to jedyna książka na rynku. Książka Raymonda Mearsa "Podręcznik sztuki przetrwania" nie jest już dostępna na rynku, a reszta ponoć jest słaba.
2010-11-08 05:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 3,028
Reputacja: 241
RE: Bear Grylls-Szkoła Przetrwania. Kultowy Poradnik Survivalowy
Heh. Jest to książka na mojej liście do zakupu w przyszłym miesiącu. W tym budżet już wyczerpałem. Na pewno nie omieszkam zrecenzować.

Natomiast ja szukam "SAS Szkoła przetrwania" John Wiseman - tej na pewno nie ma na rynku, jedynie e-booki.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2010-11-08 05:57 PM przez Boungler.)
2010-11-08 05:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Unit Offline
Rozgląda się
**

Można ją owszem kupić, ale tylko na aukcjach. Niestety ciężko trafić.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2010-11-08 06:26 PM przez Unit.)
2010-11-08 06:22 PM
Reflect Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 58
Reputacja: 1
(2010-11-08 05:56 PM)Boungler napisał(a):  Natomiast ja szukam "SAS Szkoła przetrwania" John Wiseman - tej na pewno nie ma na rynku, jedynie e-booki.

To najlepsza książka jaką czytałem - mam jej wersję normalną i kieszonkową - bomba! Polecam!

pozdrawiam
Reflect

www.przezyc.com
2010-11-08 06:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

no właśnie tej kieszonkowej szukam. Zastanawiam się w czym jest problem z drukiem w Polsce?
Ponieważ udało mi się dostać e-booka zrobiłem sobie własne opracowanie do formatu mojego podręcznika wybranych fragmentów, oczywiście wyłącznie do własnego użytku. Nie ma to jak fachowe doradztwo w kieszeni kurtki. Jeżeli tylko pojawi się ta mniejsza wersja natychmiast ją nabędę. Puki co trzeba sobie jakoś radzić.
Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki dotyczące jej występowania.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
2010-11-08 07:10 PM
Unit Offline
Rozgląda się
**

W sumie trochę się obawiam tych jego porad. Oglądając "Szkołę przetrwania" na Discovery cały czas miałem wrażenie, że Bear niepotrzebnie ryzykuje. Tak samo w odcinku, który nakręcił w Polsce w Gdańsku. http://www.youtube.com/watch?v=2y0eBklCPNQ
Według mnie cały czas przesadza, zbytnio ryzykuje i niepotrzebnie komplikuje całą sprawę.
2010-11-08 09:03 PM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Jego zadaniem jest przerobienie tematu "w miarę wyczerpujący sposób" - mówisz że ryzykuje? Smile Zobacz odcinek w którym pływa pod lodem. Gość jest nie do zdarcia. Te programy mają charakter szkoleniowy, ale też nie można zapominać że ten materiał ma być również strawą dla widzów niepowiązanych ściśle z tematem. Dużo kadrów robi z linką zabezpieczającą, czasami ją widać na filmach. To bez znaczenia, jego filmy mają głównie charakter instruktażowy i przeważnie improwizuje aby ukazać wymagany efekt. Zobacz na youtube materiały z poza kadru, widać jak kręcą.

2010-11-08 09:22 PM
Unit Offline
Rozgląda się
**

Wiem, wiem. Mam w domu DVD z materiałami dodatkowymi. Chodzi o to, że można osiągnąć dokładnie ten sam cel mniejszym kosztem energii, którą jak wiadomo trzeba oszczędzać.
Być może Bear specjalnie wybiera najtrudniejsze drogi, aby pokazać jak sobie w takich przypadkach poradzić, albo żeby pokazać nieco efekciarskich akcji dla lepszej oglądalności. A ludzie potem będą wybierać tą samą drogę, bo przecież tak było w programie. A, że spanikują w ekstremalnych sytuacjach, to już ich problem. Przecież mogli wybrać inny sposób.

Specjalnie dałem link do Gdańska. W tym odcinku chyba najlepiej widać silenie się na komplikacje i ryzyko. Kto normalny ryzykowałby przechodzenie po drutach (nie wiadomo jak z wytrzymałością, a Grylls nawet tego nie sprawdził), przeciskanie się szybem, bądź chodzenie po 10cm belce (Jedno zachwianie równowagi i spadamy na dół. Można przecież pokazać bezpieczny sposób przechodzenia przez takie przeszkody. Ale trzeba się popisać.)?
Nie wiem, rozmyślać nad tym można godzinami.
2010-11-08 09:40 PM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Tak, to jest druga strona medalu, z całą pewnością znajdą się naśladowcy. Ale gdybym sam kręcił taki materiał to chyba poruszyłbym dokładnie te same kwestie - czyli od tej extremalnej strony. Oglądalność większa i można zapomnieć o stwierdzeniach "ech ten Grylls to nie wiele potrafi". Jakkolwiek do tego podejdziesz, to zawsze będzie ktoś poszkodowany.

2010-11-08 11:37 PM
Reflect Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 58
Reputacja: 1
Książkę SAS dostaniesz bez problemu na amazon.com A jeśli masz problem z zakupem jej online - chętnie pomogę.

Pozdrawiam
Reflect

www.przezyc.com
2010-11-09 12:28 AM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny