Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Schrony publiczne w miastach Polski
Autor Wiadomość
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 3,028
Reputacja: 241
Schrony publiczne w miastach Polski
Na razie markuję temat. Dzisiaj postaram się zacząć już uzupełniać mapkę w której będę zaznaczał lokalizację schronów publicznych w różnych miastach w Polsce. Jeżeli znacie dokładną lokalizację, proszę o wpisy, będę nanosił na mapę. Istotne są również budowle typu bunkry do których jest ogólny dostęp.

Pokaż mapę w nowym oknie

Administracja i zarządzanie mapą
Piotr, aPC, Boungler

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2011-11-07 09:41 AM przez Boungler.)
2011-11-07 07:40 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jahmal Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 133
Reputacja: 10
RE: Schrony publiczne miastach
Dopisałbym jeszcze wszystkie ogólnodostępne konstrukcje podziemne np. tunele metra itp Smile

|Grzesiek z Warszawy przy Metrze|Grafika|Poligrafia|IT|
2011-11-07 08:13 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

RE: Schrony publiczne miastach
zrobię mapę w google i za moment ją tutaj zamieszczę, będzie można punktować to co kto wie i obczajać obiekty. Na razie będzie gładka mapa i będę ją uzupełniał z wpisów poniżej.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
2011-11-07 08:52 AM
Jahmal Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 133
Reputacja: 10
RE: Schrony publiczne w miastach Polski
Stacje i tunele metra warszawskiego od Kabat po Metro Politechnika mają grodzie metalowe Smile

|Grzesiek z Warszawy przy Metrze|Grafika|Poligrafia|IT|
2011-11-07 07:31 PM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

no ok, tylko jak ja mam to oznaczyć na mapie? Smile Może na razie skupmy się na typowych budynkach?

2011-11-07 07:36 PM
sylwester2091 Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 21
Reputacja: 1
W Krakowie ciekawą opcją jest tunel wykuty przez więźniów obozu płaszów. znajduje się on niedaleko skrzyżowania ulic Abrahama i Wiktora Heltmana. Tunel ma kształt podkowy (dwa wyjścia) a, że był przeznaczony jakoby jako schron/magazyn na amunicję w razie nalotów więc zapewne jest wystarczająco wytrzymały aby się nie zawalił z byle powodu.

Fluctuat nec mergitur
2012-01-20 09:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
emir Offline
"Irlandczyk"

Liczba postów: 1,620
Reputacja: 91
Ja bym tego nie upubliczniał, to dane zdecydowanie obronne. Może w zamkniętym gronie, i to dla lokalnej grupy na osobistym spotkaniu - a zdecydowanie nie w necie. Ale i tak uważam za mało rozsądne. Jeżeli znajdzie się jakiś "najeźdźca" to z pewnością będzie monitorował także takie portale jak ten. Czy znalazł byś lepszą metodę, by mieć aktualną listę i stan bunkrów i schronów? Chciałbyś, żeby do "twojego" bunkra wrzucili kilka granatów albo wpuścili gaz???

IMO - kwestie "obronne" lepiej rozpatrywać lokalnie i osobiście - mapa, pub i gadamy sobie Smile

| projekty | produkcja laserem | telekomuniakcja / IT | | Lasciate ogne speranza, voi ch’intrate.
2012-01-20 09:35 PM
sylwester2091 Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 21
Reputacja: 1
Tylko po co ktoś miałby celować w schrony przeznaczone dla ludności cywilnej?

Fluctuat nec mergitur
2012-01-20 09:53 PM
Antoś Jones Offline
Więcej czyta niż pisze
Premium

Liczba postów: 420
Reputacja: 59
(2012-01-20 09:53 PM)sylwester2091 napisał(a):  Tylko po co ktoś miałby celować w schrony przeznaczone dla ludności cywilnej?

bo na wojnie wszystkie chwyty są dozwolone a zwycięzców nie rozlicza nikt.

Jak dodać do powyższej mapki lokalizacje schronu?

bodim.com.pl Filtry węglowe, filtracja przeciwpyłowa. Książki- bibliofilstwo
2012-01-20 09:58 PM
Szynszyl Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 572
Reputacja: 40
Powiem tak ze masz racje emir tylko ze sam byłem w szoku jak poszukałem po internecie i znalazłem 2 zdięcia schronu dla wojska w centrum Krakowa z dokładnym opisem gdzie jest wejscie....Podobnie nie dawno był artykuł w internecie gdzie wymieniono obiekt podziemny pod jednym z lotnisk które to dane były jeszcze 10 lat temu SCIŚLE TAJNE !!!to jest skandal jak dla mnie.

O schronach były też art w prasie z powodów jakiś nadużyć czy kombinacji z przetargiem...

Osobiście uważam ze takie informacje nie powinny być dostępne ,zwłaszcza jeśli chodzi o obiekty tajne.A to ze są to jest to raczej kwestia tego ze czujemy się bezpiecznie i jest rozluznienie w kwestii takich informacji....kiedyś wszedzie wisiały znaki ZAKAZ FOTOGRAFOWANIA ...

Proponował bym umieszczać obiekty typu kawerny,przejscia podziemne, piwnice wzmocnione(jak pod szkołami) schrony II wojenne których lokalizacja jest znana i jawna.I ewentualnie schrony dla ludności o ktorych informacje z lokalizacją znajdują się już w internecie w nie jednym miejscu.

/sprzet alpinistyczny/wspinanie/spływy pontonowe/skoki na linach/paralotnie/eksploracja podziemna/jaskinie/wykrywacze metali/strategia i taktyka/survival/ASG/operacje specjalne w nowoczesnej wojnie/Historia wojskowości/
2012-01-20 10:00 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny