Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Do selekcji - "Podręcznik a`la Bounglera by Jahmal"
Autor Wiadomość
skywalker Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 983
Reputacja: 22
RE: Podręcznik a`la Bounglera by Jahmal
W podręczniku powinny być podstawy chemii, fizyki i matematyki (geometrii). Spróbuję ogarnąć.

NSW || GSM
2011-07-13 01:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jahmal Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 133
Reputacja: 10
będę wam niezmiernie wdzięczny za pomoc. Szybciej pójdzie, będzie to co chcecie żeby było itd. Im więcej materiałów tym lepszy będzie podręcznik. Na dniach będzie aktualizacja m. in. ogniska, dalszy ciąg sygnalizacji, oraz podstawowe schronienia Smile
2011-07-13 11:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ChollaYi Online
21st Century Schizoid Man
Super Moderators

Liczba postów: 1,033
Reputacja: 84
Pomysł świetny. Też przymierzałem się do czegoś takiego ale wyłącznie do własnych celów (ze względu na prawa autorskie). Na razie magazynuję i porządkuję wiedzę. Boungler tworzył podobny podręcznik i pamiętam, że zrobiła mu się z tego niezła cegła po wydrukowaniu. Może warto by już od samego początku pomyśleć nad podziałem tego na tomy?

Swoją drogą można rozdzielić pracę. Byleby ktoś tego pilnował i ostatecznie redagował.

Przykład (tak na szybko więc proszę się nie czepiać Wink):

Tom 1: podstawy a zarazem esencja: znaki, alfabet morse'a, ogień, woda (pozyskiwanie, filtrowanie), podstawowe rośliny jadalne, proste pułapki na zwierzęta itp., podstawy medycyny (w tym naturalna wraz z opisem roślin), budowa schronienia itp.

Tom 2: pełen wykaz roślin jadalnych i leczniczych, opisy zwierząt i rodzaje pułapek na nie

Tom 3: Mechanika, elektronika (budowy silników, elektrowni itp)

Tom 4: Chemia (pozyskiwanie podstawowych produktów np. mydła, węgla aktywowanego, siarki itp)

itd.

Ma to też taką zaletę, że w przypadku ewakuacji, gdy niesiemy tonę sprzętu na garbie i musimy z czegoś zrezygnować, to możemy wyrzucić wszystko od tomu 2 wzwyż i zostawić tylko esencję. Albo rozdzielić innym osobom w grupie.

Michał | Warszawa || CB || Informatyka | Żeglarstwo | Fotografika | Mechanika sam. |
"Nie dowiesz się z gazety kto przeżyje swoją śmierć"

[Obrazek: sygnatura_dar-2019.png]
2011-07-14 01:46 PM
skywalker Offline
Super Moderator
Super Moderators

Tom 5. Medycyna

Osobiście mógłbym poogarniać przy tomie 3

NSW || GSM
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2011-07-14 02:11 PM przez skywalker.)
2011-07-14 02:10 PM
Pozyskiwacz Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 1,103
Reputacja: 138
Tak sie zastanawiam, skoro taki podręcznik ma być mały, lekki i zawierać podstawy to wypadało by mieć to wszystko (i jeszcze więcej) w głowie.
Np. sposoby rozpalania ogniska,zdobycia i oczyszczenia wody , to każdy powinien znać od podszewki, a nie spisywać w jakimś podręczniku.Rozpoznawanie roślin to też raczej wypada się uczyć w przyrodzie (ew. z jakimś kluczem czy atlasem) a nie w sytuacji awaryjnej z miniporadnika.Alfabet morse'a , albo semaforowy - ktoś zacznie coś nadawać i co? Zaczniecie się uczyć odczytywać z podręcznika? No, może klucz do odczytywania morse,a by sie przydał, jakiś wykaz częstotliwości radiowych też, ale to już raczej spakowany razem z radiem.Podstawy mechaniki czy elektryki- chcecie się nauczyć naprawiać samochody z takiej książeczki? A co tam może być, czego nie możecie się nauczyc w kilka godzin w warsztacie?
Krótko mówiąc, wg. mnie żeby takie coś miało sens,musiało by mieć objętość wielotomowej encyklopedii, a jak ma się mieścić w kieszeni to lepiej się tego nauczyć na pamięć.

A zresztą książka dzięki której można odbudować cywilizację juz jest i to od dawna.
Nazywa się "Polowy podręcznik saperski", wydany w 1928r. Format 18X13 cm, grubość 2,5cm i jest drukowany na bardzo cienkim papierze, cos jak bibułka papierosowa, ale mocna.Tam jest wszystko, od budowy szałasu,ziemianki, po wytyczanie , budowę i niszczenie lini i mostów kolejowych.
Nie mam jak zeskanować, bo bym wrzucił na stronę.

Wojtek.Beskid Niski/rolnictwo-ogrodnictwo-konie/mechanika-ślusarstwo-kowalstwo/laminaty/stare narzędzia rolnicze/ciągniki rolnicze SAM/samochody terenowe/motocykle/ciężarówki.
2011-07-14 02:15 PM
WarBlok Offline
TabaccaTeam:)

Liczba postów: 1,581
Reputacja: 122
Pozyskiwacz farciarzu ja na te podręcznik poluję już bardzo, bardzo długo i dupa zbita Sad

Zawsze jeśli ktoś dobrze czuję się w jakimś dziale nie musi go drukować .

Dobrym wyjściem jest e-book raz na m-c ładować do 7000 odświeżeń stron - wiem, wiem walnie impuls i po kniżce.

Róbmy na razie ogólny zarys podręcznika , bo to nie ma być jak ogólne podręczniki do kupienia . Coś na miarę może Field Manuala Smile

http://www.globalsecurity.org/military/l...y/army/fm/

http://www.google.pl/search?q=field+manu...CAwQ_AUoAQ

Na koniec można zrobić esencję esencjiSmile

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ! mo-lone lah-veh! μολὼν λαβέ!
DeGie
Dei solum ad genua procumbam

amor patriae nostra lex
2011-07-14 04:23 PM
Jahmal Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 133
Reputacja: 10
podział na tomy to nie problem, problemem jest zdobycie materiałów itd. całość będzie na tyle lekka, że się każdemu w telefonie pdf zmieści (uroki wektorów) Nie chcę tam pisać tekstów tylko obrazki, żeby w razie problemów nie czytać tylko spojrzeć, wiedzieć, wykonać. esencje, esencji można zrobić na samym końcu chociaż IMHO taką esencją może być tom 1 wg. podziału ChollaYi. Choć ja bym połączył tom 1 i 2 w jeden. Podział tomów widzę tak:

1. Sygnalizacja, węzły, pierwsza pomoc, schronienia, ogniska, nawigacja, łączność, pułapki na zwierzęta i ich tropy, wykaz roślin jadalnych, trujących i leczniczych

2. Mechanika, budowa prostych narzędzi (broń, pułapki, maszyny itp.) Pozyskiwanie surowców mineralnych i ich obróbka

3. Ew. rolnictwo, hodowla, uprawa, sadownictwo
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2011-07-14 07:03 PM przez Jahmal.)
2011-07-14 07:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
skywalker Offline
Super Moderator
Super Moderators

(2011-07-14 07:02 PM)Jahmal napisał(a):  1. Sygnalizacja, węzły, pierwsza pomoc, schronienia, ogniska, nawigacja, łączność, pułapki na zwierzęta i ich tropy, wykaz roślin jadalnych, trujących i leczniczych

2. Mechanika, budowa prostych narzędzi (broń, pułapki, maszyny itp.) Pozyskiwanie surowców mineralnych i ich obróbka

3. Ew. rolnictwo, hodowla, uprawa, sadownictwo

dobre tomy

do mechaniki jeszcze podstawy budownictwa

medycyna?

NSW || GSM
2011-07-15 04:27 PM
ChollaYi Online
21st Century Schizoid Man
Super Moderators

Liczba postów: 1,033
Reputacja: 84
(2011-07-14 02:15 PM)Pozyskiwacz napisał(a):  Tak sie zastanawiam, skoro taki podręcznik ma być mały, lekki i zawierać podstawy to wypadało by mieć to wszystko (i jeszcze więcej) w głowie.

Jak najbardziej tak - do tego należy dążyć ale powiedzmy sobie szczerze - przeciętny człowiek nie jest w stanie wszystkiego spamiętać. Tym bardziej jeśli zacznie uczyć się tego w dorosłym życiu i ma na to np. rok.

Poznasz wszystkie rośliny? Pewnie ze swojego otoczenia jesteś w stanie z większością się zapoznać. A jak przeniesiesz się w inny teren?

A podstawy mechaniki/fizyki? Samochodu nie zbudujesz ale znając kilka podstawowych wzorów obliczysz czy dach Ci wytrzyma, czy dźwignia jest odpowiednia itp. Podchodzę do tego realnie - taki podręcznik powinien IMO zawierać podstawy jedynie takich rzeczy.

Wracając do roślin i wody. Zakładam, że poznałem wszystko. Dopada mnie jakieś choróbsko i padam nieprzytomny. Moja żona czy też inni ludzie którzy podróżują ze mną nie muszą znać tego wszystkiego. A dzięki podręcznikowi mogą uratować mi życie (i sobie ułatwić).

Michał | Warszawa || CB || Informatyka | Żeglarstwo | Fotografika | Mechanika sam. |
"Nie dowiesz się z gazety kto przeżyje swoją śmierć"

[Obrazek: sygnatura_dar-2019.png]
2011-07-19 10:29 AM
makpfi Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 524
Reputacja: 49
(2011-07-14 02:15 PM)Pozyskiwacz napisał(a):  A zresztą książka dzięki której można odbudować cywilizację juz jest i to od dawna.

Nazywa się "Polowy podręcznik saperski", wydany w 1928r. Format 18X13 cm, grubość 2,5cm i jest drukowany na bardzo cienkim papierze, cos jak bibułka papierosowa, ale mocna.Tam jest wszystko, od budowy szałasu,ziemianki, po wytyczanie , budowę i niszczenie lini i mostów kolejowych.

Nie mam jak zeskanować, bo bym wrzucił na stronę.

Pozyskiwacz, jak ci się udało go zdobyć, na Allegro był ale dawno.

Ja mam scaner to mógłbym zrobić z tego PDF-a. Coś pomyślimy...

"Cywilizacje umierają, gdy kobiety nie chcą rodzić dzieci a mężczyźni walczyć" - Józef Maria Bocheński
Profil na Bio/ Lubelskie-Mazowieckie/CB radio

[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: sygnatura_dar-2018.gif]
2011-07-19 11:12 AM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny