Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Do selekcji - "Podręcznik a`la Bounglera by Jahmal"
Autor Wiadomość
Nightvolf Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 41
Reputacja: 5
RE: Do selekcji - "Podręcznik a`la Bounglera by Jahmal"
Witam
według mnie Reo ma absolutna rację, inne materiały powinny znaleźć się w księdze odbudowy cywilizacji, inne w ucieczkowym przewodniku przetrwania. Mało tego wydaje mi się że w przypadku ucieczkowej wersji powinny znaleźć się tylko najważniejsze informację w prostej formie, tak aby osoba korzystająca, nawet nie mającą nic wspólnego z survivalem potrafiła sobie poradzić wykorzystując wiedzę tam zawartą. No i oczywiście bez sensu jest robić rozdział o przeżyciu np. na pustyni skoro korzystający nigdy nie będzie miał okazji skorzystać z tych umiejętności. Reasumując robiąc książkę ucieczkowa potrzeba by zawarte w niej informacje były:
A) jasne i czytelne
B) dopasowane do naszej szerokości geograficznej
C) wykorzystywały proste przedmioty z którymi laik sobie poradzi, a w ekstremalnych sytuacjach łatwo je zrobi lub zdobędzie.
Do książki "Odbudowa cywilizacji" Potrzeba dużo szerszego spektrum wiedzy, mało tego wydaje mi się że tam powinny znaleźć się nie tylko suche fakty, ale i informacje tłumaczące dlaczego coś dzieje się tak a nie inaczej, gdyż dogłębne zrozumienie tematu pozwała na wymyślanie nowych ulepszeń czy rozwiązań
2014-01-27 08:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nestor Offline
Czyta i Pisze

Liczba postów: 52
Reputacja: 10
Ok jest problem. Czy autor mogłby poprawić plik? bo sciagnac sie nie da blad wyskakuje ! Sad
2014-02-21 03:07 PM
andree Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 1
Reputacja: 0
(2014-02-21 03:07 PM)Nestor napisał(a):  Ok jest problem. Czy autor mogłby poprawić plik? bo sciagnac sie nie da blad wyskakuje ! Sad
Popisuje się pod prośbą
2014-04-09 08:55 PM
Kołomir Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 403
Reputacja: 47
Też nie mogę ściagnąć
2014-04-09 09:14 PM
Ars Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 230
Reputacja: 48
Projekt chyba przesunął się na dalsze miejsce w kolejce ważności Sad

Misza | Śląskie | leatherworking | rysunek | majsterkowanie | walka bronią białą | broń czarnoprochowa |
Ars Handmade Custom | Menel Grylls | Astarożna! On bladź dziki!
[Obrazek: sygnatura_dar-2014.gif]
2014-05-29 11:48 AM
Jahmal Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 133
Nikt mi nie pomogl wiec projekt zarzucilem

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

|Grzesiek z Warszawy przy Metrze|Grafika|Poligrafia|IT|
2014-05-29 05:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 3,032
Reputacja: 241
nic bardziej mylnego - wystrzelił jak z procy. Powstaje obszerny bank wiedzy do pobrania. Tylko z mojej strony powstało 12 nowych części poradnika. Każdy kto chce się przyłączyć i wyprodukować własne segmenty - proszę o taką informację pomogę wejść w temat.

Podręcznik będzie dostępny za free tak jak było to do tej pory, ale jeżeli znajdą się osoby, które wykażą się dużym nakładem pracy i jakością informacji - będą mogły udostępniać swoje opracowania za punkty a następnie te punkty wymieniać na złotówki.

Jeżeli chodzi o szczegóły to zmienił się całkowicie design podręcznika:

1. Okładka każdego działu z osobnym opracowaniem będzie kolorowa (na powyższym przykładzie zamarkowane jest na chwilę logo projektu) Na okładce będzie informacja o wydawcy i autorze oraz charakterze wpisu (notatnik / instrukcja / opracowanie / encyklopedia). Autor poza logo Bounglera, będzie mógł zamieścić własne logo swojego wydawnictwa.

2. Działy są tak zaprojektowane aby można było je dowolnie sobie posortować i stworzyć własną konfigurację podręcznika z dowolnych elementów które nas interesują.

3. Sortowanie można układać wg. tagów, litery działu, litery słowa kluczowego. Szybki dostęp do wybranej części wg. własnych przyzwyczajeń.

4. Takie informacje jak wzory, instrukcje i wszelkie inne znaczniki są dodatkowo wyznaczone żółtym tłem aby od razu je znaleźć nawet po ciemku.

5. Standardowo - znaczniki na dziurkacz.

Podręcznik nie zmienił formatu i nadal jest to 100 mm szerokość i 120 mm wysokość.

Każdy kto chce dołączyć do redakcji podręcznika, może opracować jego własne wydanie i przesłać je do zamieszczenia w głównej pobieralni.
Całość ma już swój standard i każda nowa publikacja od dowolnego autora będzie pasowała do naszej (posiadanej już) książeczki.

Dostępne formaty to PDF i finalnie również ePub do zapisania w smartfonie, tablecie, laptopie - lub do tradycyjnego wydrukowania.

(2014-05-29 05:28 PM)Jahmal napisał(a):  Nikt mi nie pomogl wiec projekt zarzucilem

Jahmal, stary - pisz czego potrzebujesz dam ci wszystko i pomogę osadzić w skład.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-05-29 05:35 PM przez Boungler.)
2014-05-29 05:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jahmal Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 133
z tego co pamiętam Bou pracujesz w corelu a ja tego programu nienawidze. Wizja mojego podręcznika to bardziej SERE + podstawy cywilizacji czyt. proste narzędzia, ambitniejsze schronienia, podstawowa obróbka mięsa, uprawa roli i zbieractwo. Innymi słowy podeślij to co masz Smile

|Grzesiek z Warszawy przy Metrze|Grafika|Poligrafia|IT|
2014-05-29 06:00 PM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 3,032
Reputacja: 241
hehe, nie musisz się martwić. Rozbudowaliśmy redakcję i chętnie ci pomogę. Ja kocham Corela i urodziłem się z nim w tyłku. Więc jak coś masz to podsyłaj do mnie na maila a ja ci wrzucę w szablonik.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
2014-05-29 07:35 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny