Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Transport konny
Autor Wiadomość
MarcinLebioda Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 13
Reputacja: 2
RE: Transport konny
W razie czego jestem raczej niepijący to mogę powozić. Doświadczenie wieloletnie Smile

Witam. Przebiegłem wątek a że to mój temat więc zajmę stanowisko.

Uważam że obecnie koń nie ma zastosowania w SHTF. Nie to że lepiej mieć nic niż konia - wiadomo że nie, ale:

Przede wszystkim to kosztuje!! Chore pieniądze. Jeszcze pół biedy jak konie pasą się na naszym (i to im prymitywniejsze tym lepsze, hucuły są idealne!) i trzeba je dokarmiać tylko zimą. Ale każda wizyta kowala (da się robić to samemu, ok) i weta (większość spraw jak odrobaczanie zrobi się samemu ale preparaty trzeba kupić a co ma narysowane konika jest niebotycznie drogie) kosztuje! Sprzęt kosztuje (owszem, raz kupiony służy pokoleniami. Jeździłem na przeszło stuletniej kulbace pruskiej przywiezionej z ukrainy - nie łamiotsa!) i co najważniejsze nabycie umiejętności KOSZTUJE!!
Nie jestem jeszcze taki stary ale siedzę w temacie z 10 lat i jestem jedyną znaną sobie osobą która obecnie uczyła się jeździć na zasadzie "masz tu konia, nie zabij się". Więc ja za zdobycie swoich umiejętności zapłaciłem wyłącznie swoim czasem i zdrowiem ale tak się już raczej nie robi. I nie, nie da się nauczyć jeździć z internetu. Koń doskonale wie że nie umiesz i nie przekonasz go że jest inaczej.

Masz konia = masz problem. Nie jest tak że wstawisz konia do pensjonatu i zapominasz o nim do czasu aż ekskrement zabrązowi urządzenie chłodnicze. Koń musi chodzić. Oczywiście można dać mi ciężkie pieniądze żebym codziennie prowadzał go do karuzeli (takie kółko gdzie konie maszerują x czasu dla zaspokojenia potrzeby ruchu) a jeszcze większe żebym codziennie popracował z nim na lonży (taki sznurek na którym koń biega wkoło Ciebie, jw.), zaznaczam: popracował a nie przegonił 30min paląc sobie ćmiczka. Możesz jeszcze rozbić swoją tajną świnkę skarbonkę i dać mi ostatnie zaskórniaki żebym zaczął pracować z nim tak jak ze swoimi (wchodzenie do wody, wchodzenie po schodach, skoki przez ogień, parkowanie, wożenie 2 osób, szabla, lanca, przyuczanie do strzałów... sporo tego było) ale będziesz potem musiał się zapożyczyć albo nawet wykopać swoje rezerwy złotych dolarów żebym poświęcił swój czas żeby CIEBIE nauczyć sygnałów którymi te wszystkie "funkcje" się włącza. A potem ćwiczyć to samo pod moim okiem i samemu, i cyklicznie powtarzać żebyście (Ty i koń) nie zapomnieli.

Nie chciałbym tu żadnego chętnego zniechęcać ale moim zdaniem ilość środków (pieniądze, czas, zdrowie, pieniądze, pienią... ) można przeznaczyć na doskonalenie się np w mechanice (żałuję że nikt mi tego xx lat temu nie przetłumaczył)

To tak na początek, ktoś jeszcze chce podyskutować, zapraszam. Stare foto na zachętę. Jeśli już koń postapo to tylko ten i tylko tak wyposażony (oczywiście rząd szeregowego WZ. 36)

Załączone pliki Miniatury

Nie panikuj!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-05-13 03:42 PM przez MarcinLebioda.)
2017-05-13 03:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
honda104 Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 599
Reputacja: 70
RE: Transport konny
Przerabiał może ktoś rząd juczny wz. 94. lub coś podobnego?

Paweł | Lubelskie/x | Fotografia | Strzelectwo | Mechanika | Wspinaczka/Alpinistyka | Lotnictwo | Radiokomunikacja | Survival | Myślistwo | Motocykle | Samochody ciężarowe | Astronomia | Nawigacja | Żeglarstwo | Wojsko |
[Obrazek: sygnatura_dar-2015.gif]
2018-08-30 12:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny