Filtry do rekuperatorów

Wątek zamknięty 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pakiet Zero - PZ
Autor Wiadomość
zero Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 234
Reputacja: 75
RE: Plecak ??? - P?
(2011-07-31 09:09 PM)morandir napisał(a):  Po co mnozyc byty - przeciez to mozna spakowac do EDC. Poza tym WarBlok ma racje.

Masz rację i pewnie część tak zrobi, ale pozostają jeszcze ci którzy nie tworzą i nie noszą na codzień żadnych pakietów, z różnych względów.

Istnieje również takie niebezpieczeństwo że informacje które byłyby w tym tzw. pakiecie zero dołączonym do EDC noszonym na codzień, mogły by dostać się w czyjeś ręce, czego przy ciągłym wynoszeniu ich poza obręb mieszkania nie można wykluczyć.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2011-08-01 06:43 AM przez zero.)
2011-08-01 05:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika
brak_ Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 91
Reputacja: 0
Nawet Twoj rozszerzony pakiet zero nie wystarczy na kilka dni (pol litra wody i inne braki_ zestaw wyglada na lajtowy EDC i zaklada katastrofe o charakterze komunikacyjnym, gdzie zaraz bedziesz mial pomoc Policji jak w NRDowskim filmie katastroficznym (no offence Wink)

O ile kazdy musi dobrac zestaw dla siebie i jesli taki Tobie wystarcza to ok, dla mnie za malo. Jesli dupnie, a jak koledzy pisali podawajac przyklady, to dupnie tak, ze przez 2-3 dni nie ma policji, lekarza, wojta, pradu, biezacej wody etc.

Jezdzilem w 97 z konwojami podczas powodzi i co nieco widzialem Smile
2011-08-01 10:18 AM
aPC Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 729
Reputacja: 49
Ja tam ideę "zeropacka" nie zarzucam. Ale osobiście 72 g - to 72 g samowystarczalności/samodzielności - to podstawa : ) Jak kiedyś w Sz-nie prądu zabrakło na dobę, to policji nie widziałem ani razu a karetkę i straż się przez CB załatwiało, bo były miejsca, gdzie nawet stacjonarne tel. Tepsy nie działały :/
O ile ja tam jakiś plecaczek ze sprzętem mam, to nie znaczy, że by nie wypadało coś podobnego (okrojony PE) zrobić dla reszty rodzinnej bandy : )

ZPL | CB/PMR
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2011-08-01 10:54 AM przez aPC.)
2011-08-01 10:53 AM
WarBlok Offline
TabaccaTeam:)

Liczba postów: 1,581
Reputacja: 122
Właśnie rok 1997r, z dzisiejszej perspektywy do mnie trafia najbardziej, sięgając pamięcią wstecz.
Kto nie zdejmował desantów przez trzy dni z nóg pomagając w ewakuacji wie o czym piszę.

Mam znajomych co nie noszą scyzoryka w kieszeni bo im nie jest potrzebny a potem daj na chwile , pożycz a co dopiero o pakietach mówiąc.

http://www.google.pl/search?q=pow%C3%B3d...d=0CCwQsAQ
http://wyborcza.pl/duzy_kadr/1,97904,790...walne.html

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ! mo-lone lah-veh! μολὼν λαβέ!
DeGie
Dei solum ad genua procumbam

amor patriae nostra lex
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2011-08-01 11:05 AM przez WarBlok.)
2011-08-01 11:01 AM
zero Offline
Czyta i pisze

Myśl rzucona staje się własnością ogółu.

Tytułem wyjaśnienia do mojej propozycji, która nie jest ani oryginalna ani pierwsza ? patrz piotr.

Jak wcześniej wspomniałem ideą tego ?pakietu? miało być zachowanie maksymalnej ilości informacji istotnych i potrzebnych PO uniknięciu zagrożenia w ISTNIEJĄCEJ społeczności.

Dopóki żyjemy w społeczeństwie wszelkie dokumenty tożsamości, dyplomy, akty własności, konta bankowe i inne tego typu dokumenty są istotne a ich kopie pozwolą szybciej i z mniejszymi kłopotami i kosztami je odtworzyć.

Dokumenty w epoce postapokaliptycznej będą miały wartość papieru który możemy użyć do rozpalenia ogniska. Wtedy nie będzie istotne czy ktoś ma dyplom i wykładał na uniwersytecie czy ktoś na uniwersytecie układał płytki. Nie dyplom a umiejętność praktyczna będzie wyznacznikiem wartości człowieka.

?Pakiet? nie miał służyć do przeżycia, bo w założeniu skoro chroni ?dobra? cywilizacyjne to znaczy że ta cywilizacja istnieje i mu pomoże.

Być może mają rację Ci którzy twierdzą że pakiet jest zbyt ubogi i należało by go uzupełnić, ale chcę zauważyć:

1. Aby mieć pewność że w przypadku ewakuacji organizowanej przez kogoś, nie zostanie on nam odebrany by zrobić miejsce dla innej osoby, dlatego też moim zdaniem nie może mieć formy plecaka ani niczego co gabarytami może komuś zawadzać lub stwarzać wrażenie że będzie zawadzać.

2. Z góry założyłem że jego celem nie ma być survival, bo do tego celu tworzone są PE, bo skoro jest ?cywilizacja? to i w ciągu kilku godzin jakieś schronienie się znajdzie, chociaż w życiu bywa różnie. To że ja tak założyłem, według swoich (jak niektórzy określili minimalistycznych potrzeb) to przecież każdy wie co mu do szczęścia a raczej przeżycia potrzeba i może stworzyć swój ideał.

3. Dodatkowym, acz równie istotnym elementem takiego skromnego wyposażenia było to, że nie przerazi on ludzi nieco starszych, którzy z jednej strony chcieli by się w jakiś sposób się zabezpieczyć a z drugiej strony mają niechęć do wszelkich zmian i liczą że jakoś to będzie. Może stworzenie przez nich lub dla nich takiego pakietu przekona ich, że warto myśleć przyszłościowo i o jedzeniu, wodzie i innych sprawach, a nie myśleć dopiero wtedy gdy wielka woda wlewa się przez próg domu.

Pozdrawiam

zero
2011-08-01 07:04 PM
brak_ Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 91
Reputacja: 0
Ok ale to nadal EDC - a juz indywidualnie od czlowieka zalezy co w nim ma.

Chodzi o to, zebysmy nie kombinowali za duzo. Jest EDC, jest PE i jest DSP, co zawieraja to kwestia wlasnego widzimisie i ew. konsensusu. Glos wazny ale imo nie warto go rozwazac jako osobna kategorie.

Co wiecej pakiet "zero" proponowany przez zero byl juz czesto przytaczany jako element EDC. Dokumenty (kopie) warto miec.
2011-08-01 07:34 PM
aPC Offline
Dużo pisze

(2011-08-01 07:34 PM)morandir napisał(a):  Ok ale to nadal EDC...
No, nie. Pewnych rzeczy "normalni" ludzie (poza paranoikami - jak ja Big Grin ) nie noszą przy sobie. Zapytajcie się znajomych ilu z nich ma z "back-up-owany" akt ślubu, akt notarialny, metrykę dziecka, dyplom szkoły, DO, paszport ....
Ja się zapytałem. Będziecie zdziwieni Big Grin
Cytat:....pakiecie zero dołączonym do EDC noszonym na codzień, mogły by dostać się w czyjeś ręce, czego przy ciągłym wynoszeniu ich poza obręb mieszkania nie można wykluczyć
no właśnie. Co z tego, że komuś zrobimy fajne kopię wszystkiego na USB, jak on je zgubi?

Chyba rozumiem tą ideę - stworzenie pakietu dla "niedoinformowanych", którzy tylko w razie W mają zabrać, ale aktywnie nie będą uczestniczyć w tworzeniu?

ZPL | CB/PMR
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2011-08-01 10:45 PM przez aPC.)
2011-08-01 10:39 PM
zero Offline
Czyta i pisze

Dokładnie tak

Może to pozwoli doinformować i zrozumieć cały sens podejmowanych przez niektórych działań, może się przyłączą.

Jestem przeciwnikiem postępowania ? wszystko albo nic.

Kiedyś było takie hasło ? każdemu według jego potrzeb.

Wtedy nie ?wyszło?, może teraz się uda.

zero
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2011-08-02 05:24 AM przez zero.)
2011-08-02 05:21 AM
piotr Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 457
Reputacja: 44
PZ - Pakiet Zero
(2011-08-01 07:04 PM)zero napisał(a):  1. Aby mieć pewność że w przypadku ewakuacji organizowanej przez kogoś, nie zostanie on nam odebrany by zrobić miejsce dla innej osoby, dlatego też moim zdaniem nie może mieć formy plecaka ani niczego co gabarytami może komuś zawadzać lub stwarzać wrażenie że będzie zawadzać.

zero nie wydaje mi się żeby kto ktokolwiek odebrał Ci plecak "normalnej" wielkości który nie będzie wypchany po brzegi i nie będziesz w nim miał swojej kolekcji kamieni. więc według mnie nie ma problemu żeby do tego go wykorzystać.

Poza tym rozważamy tutaj raczej sytuacje lokalne, gdzie możesz być przetransportowany co najwyżej z 10km. Chociaż ja takie sytuacji akurat nie rozważałem, ale jest ona jak najbardziej realna, tak więc i to trzeba będzie uwzględnić w wyposażeniu

(2011-08-01 10:39 PM)CPa napisał(a):  Chyba rozumiem tą ideę - stworzenie pakietu dla "niedoinformowanych", którzy tylko w razie W mają zabrać, ale aktywnie nie będą uczestniczyć w tworzeniu?

Właśnie też takie pojecie miałbym o tym zestawie

Ale my tu gadu gadu a zawartość sama się nie zrobi, tak wiec proszę o propozycji co powinno znaleźć się w takim pakieciku.

???
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2011-08-02 06:36 AM przez piotr.)
2011-08-02 06:29 AM
aPC Offline
Dużo pisze

RE: PZ - Pakiet Zero
(2011-08-02 06:29 AM)piotr napisał(a):  tak wiec proszę o propozycji co powinno znaleźć się w takim pakieciku.

Tu była propozycja:

(2011-07-19 06:22 PM)ChollaYi napisał(a):  IMO bardzo ciekawe podejście do PE. Stosunkowo tanie i proste. Taka wersja dla każdego (rodziców, babci, dziadka czy brata, który śmieje się z naszych przygotowań).

http://www.tactical.pl/forum/index.php/t...158.0.html

+ oczywiście co dał zero w poście nr 1.

ZPL | CB/PMR
2011-08-04 09:53 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Wątek zamknięty 

Węgiel aktywny

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów